Kto je the guide?

Peter Flak

Vyštudoval som anglický jazyk a geografiu na UKF v Nitre a diplomovú prácu som napísal na stáži v Dánsku, kde som si uvedomil, že anglický jazyk je kľúč od celého sveta.

Snažil som sa preto učiť angličtinu na strednej škole v Partizánskom najlepšie, ako som vedel, no práve systém štátnej školy je rakovinou nielen pre učenie sa jazykov. Nefunguje to. Cudzí jazyk nie je a nemôže byť predmet a v podmienkach školy je veľmi častým javom, že si mladí ľudia vypestujú doslova nechuť k učeniu sa, nielen cudzích jazykov. Preto som zo školy odišiel.

Pomáhať s učením sa angličtiny ma však veľmi baví a snáď mi to aj ide (kuk recenzie), a preto chcem získané skúsenosti využívať naďalej a byť sprievodcom pre všetkých, ktorí sa rozhodli naučiť alebo len zdokonaliť vo svetovom jazyku č.1, ktorým angličtina momentálne je.

PS – nikto ťa cudzí jazyk nenaučí, jedine ty sám, ale pri vhodnej pomoci to ide ľahšie a rýchlejšie

Roman Valach

Na rozdiel od Peťa som nevyštudoval nič, aj keď bolo zopár pokusov. Po čase som však prišiel na to, že vysoká škola je buď pre tých, ktorí vedia čo chcú robiť a potrebujú ju k tomu alebo pre tých, ktorí nevedia čo chcú robiť a potrebujú viac času na to, aby to zistili.

Už niekoľko rokov sa venujem tvorbe webových stránok. Okrem toho sa snažím zdokonaľovať v rôznych iných oblastiach IT sektoru, ako je grafika, tvorba videí, atď. Okrem theguide.sk sa venujem aj rôznym iným projektom a hre na bicie.

V prípade, že uvažuješ nad spoluprácou so mnou, určite sa mi ozvi, či už na facebooku alebo napíš mail na rvalach94@gmail.com.

The Guide © 2017 Created by Roman Valach