Nikoleta Machálková

Nikoleta Machálková

(absolventka maturitného a PET kurzu)
Hi everyone :D Ako úspešná absolventka jazykového kurzu z Anglického jazyka, chcem povedať "len" toľko - NEVÁHAJTE! Stojí to za tie peniaze, aj za ten čas, nervy a úsilie. Možno si poviete, kde na to vezmete peniaze. Len toľko vám k tomu poviem, ja osobne som víkendy a piatky po škole drela v nekonečnom Kauflande a pípala si pri pokladni, aby som na to všetko mala. Takže cesta je, už len chuť a pôjde to.

Ja osobne som vždy videla v angličtine problém, nikdy ma nebavili jazyky a celý život som si hovorila, ako sa nikdy nebudem práve angličtine venovať. Bolo to aj kvôli mojej lenivosti, kvôli tomu ako sa mi v Angličtine nedarilo a aj kvôli učiteľke na ZŠ, ktorej som nikdy nerozumela a tiež sa jej doslova bála, keďže bola veľká autorita a pri nej som zistila, čo je to prísny učiteľ, ktorý nedokáže žiakovi odovzdať vedomosti, ale len strach pred každou hodinou s ním. Touto cestou ju pozdravujem a radšej nemenujem. :D Takže ako vidíte v mojom prípade to bola bariéra za bariérou, až som stretla - Petra Flaka.

Stačila jedna jediná zastupovaná hodina angličtiny s ním a bolo rozhodnuté. S ním bola angličtina iná - lepšia, krajšia, zábavnejšia a konečne som mala pocit, že rozumiem. Nad všetkým som začala premýšľať a uvažovať, veď prečo nemať o vedomosti a papier navyše, keď si na tom potrpí každá jedna firma (minimálne). Najskôr som začala Petrovi chodiť na doučovania, ktoré mi pridali na odvahe. Začala som na angličtine makať a verte, dá sa to aj popri štúdium na strednej škole a tiež popri tréningoch, ktoré som mala 3x do týždňa + brigáda. Aj keď som si niekedy priala, aby mal deň aspoň 30 hodín, no nebolo to treba, všetko som zvládala aj s 24 hodinami, ktoré boli k dispozícii.

Jedného dňa som si povedala, že idem do toho. Dala som dokopy skupinku ľudí, ktorí sa ku mne pridali a za veľkej pomoci a ochoty Petra sme začali na sebe makať. Každá hodina s ním mi dodávala na odvahe a tiež zlepšovala moju angličtinu. Možno si poviete...zvláštne. No verte aj pre mňa je to zvláštnosť, keď som sa roky takto trápila nad cudzím jazykom a naraz príde nejaký Peter Flak, no on to má ako dar, má to ten človek v sebe!

Hodiny s ním prebiehali neskutočne super, uvoľnene. Cítili sme sa s ním naozaj good. Nič nebolo nátlakom, že musíš, lebo sme proste chceli a Peter nám v tom len pomáhal. Pomohol tak, až sa nám podarilo úspešne certifikát zvládnuť. (Nepýtajte sa aká som bola na seba hrdá :D :D, lebo fakt som bola). Neuveriteľný pocit, že si opäť niečo predovšetkým pre seba významné dokázal. No aj keby ten certifikát neurobím, do dnes by som vďačila sebe a aj Petrovi za to kde som v Angličtine dnes. Prvá sa postavím s radosťou zo stoličky, keď mi príde do práce nejaký ten angličan, mongol, arab, indián...hocikto. Vtedy si poviem, dievča máš odvahu, ale naozaj ju mám, lebo sa nebojím a verím si. Peter v mojom prípade pohol s Angličtinou skutočne veľmi, samozrejme musela som sa snažiť a makať i ja, veď predsa nič nie je len tak.

Netreba sa báť a hľadať dôvody prečo nie, skôr sa zatnúť a ísť do toho, vždy to človeku niečo dá, aj keď nie je úspešný. Ide aj tak hlavne o to čo má v hlave a nie na papieri. :) Tak vám všetkým prajem veľa chuti a síl (tiež šťastia).