Absolventi

Matúš Karak

Matúš Karak

(príprava na maturitu)

Na začiatku som mal trošku obavy z toho ako to bude celé prebiehať. Keďže predošlé doučovanie nebolo až také dobré. Tak som neočakával nejaký zázrak. Ale hneď po prvej hodine som bol spokojný. Milí až kamarátsky prístup, páčila sa mi aj tá analýza mojich vedomostí na začiatku, ktorá tomu dodala chuť profesionality. Najviac fantastická vec bola výstup z hodiny, ktorí Peter písal na svojom PC a tým pádom som sa ja mohol sústrediť plne na jazyk. Peter mi dodal odvahu v jazyku a aj mi ukázal cestu ako sa ho učiť. Okrem výstupu z hodiny mi, dával aj rôzne prezentácie, ktoré sa týkali prípravy na maturitu pomocou ktorých som sa zdokonaľoval aj mimo doučovania. Celkovo som spokojný a mám v pláne aj v budúcnosti navštevovať Petrove hodiny.

Dušana Holáková

Dušana Holáková

(príprava na maturitu)

V septembri 2017 ako žiačka 4. ročníka na Obchodnej akadémií v Partizánskom ma čakali aj maturity s anglického jazyka. Ale ako som začala zisťovať moja angličtina bola na nízkej úrovni a maturitu by som bez pomoci nedala, takže som začala navštevovať kurz u Peťa. Behom pár mesiacov sa moja angličtina veľmi posunula. Kurz sme navštevovali 3 žiačky a každej sa nám venoval aj individuálne ale mali sme aj skupinové cvičenia. Najviac super bola príprava doma, ktorú nám Peťo dával domov. Neskutočne mi pomohol v oblasti gramatiky ako aj slovnej zásoby a konečne som sa dokopala spolu s ním k tomu aby som sa učila angličtinu aj vo svojom voľnom čase. V marci 2018 som úspešne absolvovala písomnú časť maturitnej skúšky. Následne som sa začala pripravovať na ústnu časť, ktorá ma čakala v júni 2018 – absolvovala som úroveň B1 na známku 1 a to len vďaka kurzu. Som rozhodnutá s Peťom pokračovať ďalej aj na úroveň B2. Odporúčam tento kurz s ľudským a priateľským prístupom.

Petra Dobravská

Petra Dobravská

(absolventka CAE kurzu)

Ako absolventka prípravy na CAE (Cambridge Certificate in Advanced English) si neviem predstaviť lepšiu formu prípravy, pokiaľ človek nemá možnosť dlhodobejšieho žitia v zahraničí. I keď kurz bol primárne zameraný na zvládnutie daného certifikátu, ponúkol omnoho viac. Peter nám ukázal, ako vie byť jazyk rozmanitý, preto sa ho netreba učiť s klapkami na očiach a ako za jedinú motiváciu nepovažovať písomku v škole, maturitu, certifikát alebo plánovaný výlet do zahraničia. Petrov prístup bol osobitý, priateľský, vtipný niekedy so štipkou sarkazmu, čo veľakrát odľahčovalo atmosféru, obzvlášť, keď sme spolu každý piatok ťahali 3-hodinový kurz. Vo svojej oblasti je profesionál – vie posunúť svoje vedomosti žiakom spôsobom, akým učenie vôbec nebolí, nehovoriac o jeho angličtine, ktorá je viac než výborná. Jeho práca neskončila koncom našej hodiny, ale pokračovala vo forme chystania rôznych materiálov, ktoré taktiež stále za veľkou časťou nášho pokroku v jazyku. Napriek tomu, že veľakrát postačí „basic angličitina“ na dorozumenie, mne práve tá formálnejšia a pokročilejšia otvorila dvere do sveta príležitostí – rôznych medzinárodných programov, konferencií, letných škôl, stáží alebo Erazmu +, keďže anglický jazyk už nie je braný ako výhoda, ale ako podmienka. Aj keď tento kurz hodnotím veľmi pozitívne, zázraky to však neurobí, pokiaľ aj Vy nebudete naozaj chcieť obetovať Váš čas, peniaze a hlavne energiu nielen na hodinách angličtiny, ale aj vo Vašom voľnom čase.

Marek Martinkovič

Marek Martinkovič

(absolvent prípravy na VŠ skúšku)

Volám sa Marek, mám 22 rokov a momentálne študujem na lekárskej fakulte v Olomouci. Peťo mi pomáhal s angličtinou ešte na gympli kde sme sa spolu pripravovali na maturitu keďže mi angličtina moc nešla. Myslím že bez Peťa by som tú maturitu neurobil. Lekcie boli super v tom, že nemáte pocit že sa bavíte s učiteľom ale kamarátom. Čiže diskusia je uvoľnená a nebojíte sa hocičo opýtať. Následne som išiel na vysokú školu kde sme museli absolvovať skúšku z lekárskej angličtiny, kde jednou z časti skúšky bola gramatika. Čiže po tom ako som 3 roky nebol v kontakte s gramatikou z angličtiny tak som si ju musel behom pár dní zopakovať. Oslovil som Peťa s tým , že by som potreboval „rýchlokurz“ gramatiky najlepšie behom 1-2 lekcií. Peťo mi vyhovel a všetko sme stihli zopakovať. Výhoda jeho kurzov spočíva v tom že netlačí do vás zbytočné poučky ale skôr praktické veci čo, kde a kedy použiť. Vďaka Peťovi som túto skúšku úspešne spravil. Čiže doporučujem všetkým ktorý sa chcú zlepšiť v angličtine alebo sa vyskytnú v situácii ako ja.

Eva Kompanová

Eva Kompanová

(absolventka FCE kurzu)

Navštevovala som kurz od Peťa deväť mesiacov s hlavným zámerom zvládnuť skúšku FCE a celkovo sa zdokonaliť v angličtine. Kurz mi dal toho veľmi veľa ako po gramatickej, tak aj po komunikačnej stránke. Peťove vystupovanie bolo veľmi príjemné a brala som ho skôr ako kamaráta, čo bolo pre mňa obrovské pozitívum. Počas kurzu nám Peťo všetko do detailu vysvetlil, poskytol dostatok materiálov a často sa nám venoval aj individuálne, veľakrát aj mimo jeho pracovného času. Skúšku na FCE som zvládla bez akýchkoľvek problémov s najlepšou možnou známkou, čo by bez Peťa nebolo možné. Celková atmosféra bola veľmi priateľská a rozhodne by som ho odporučila každému.

Ivka Chalmovská

Ivka Chalmovská

(absolventka FCE kurzu)

Kurz FCE som absolvovala pod Peťovým vedením ešte ako študentka strednej školy. Kurz bol vedený zábavným štýlom, takže sme sa nikdy nenudili a keďže so zábavou ide všetko ľahšie, tak popri nej sme sa aj veľa naučili. Čo je najdôležitejšie, Peťo dokáže človeka namotivovať a nakopnúť do ďalšej „makačky“. A čo odporúčam ľuďom ktorí sa chcú naučiť po anglicky lepšie? Napríklad siahnuť po anglickej knižke, pozrieť si po anglickyfilm, písať si s anglicky hovoriacim kamošom – možností je veľa. Predovšetkým sa netreba báť hovoriť v cudzom jazyku a využiť každú naskytnutú príležitosť. Budúcim členom kurzu prajem hlavne odhodlanosť a pevné nervy, lebo konečný výsledok naozaj stojí za to.

Diana Kráľová

Diana Kráľová

(absolventka FCE a CAE kurzu)

Keďže Peťa poznám dlhší čas a videla som, akým spôsobom dokázal pracovať s mnohými našimi kamarátmi, absolvovať kurz pod jeho vedením bola jednoznačná voľba. A nie jeden. Rovno dva. V čase, keď som sa rozhodla navštevovať FCE kurz, moje sebavedomie hovoriť v cudzom jazyku bolo na bode mrazu. Práve Peťo bol ten, ktorý ma naučil ako vyjsť z vlastnej komfortnej zóny, cieľavedome na sebe pracovať a nezaháľať. Osobitý prístup, zmysel pre humor a skvelá nálada kurzy posunuli na úplne nový level. Po úspešnom absolvovaní FCE som ho preto stále otravovala s myšlienkou, že by som chcela skúsiť ďalšiu skúšku. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a "here I am", pripravená zložiť ju. Kurzy cudzieho jazyka sú pre mnohých strašiakom, ale toto nie je ten prípad. Pri toľkej zábave človek nechá neistotu za dverami a odchádza s lepším pocitom zo samého seba, čo je koniec koncov cieľom.

Daniel Dvonč

Daniel Dvonč

(absolvent prípravy na pracovný pohovo)

Absolvoval som prípravu na pracovný pohovor u Peťa. Uchádzal som sa o pozíciu v ZKW Krušovce (medzinárodná firma vyrábajúca svetlomety do áut popredných značiek), kde bola časť job interview v angličtine. Počas kurzu som sa dostatočne pripravil na typické pohovorové otázky a moja konverzačná angličtina sa výrazne zlepšila. Na stretnutiach sa mi najviac páči priateľská uvoľnená atmosféra, osobitný individuálny prístup, ktorý naštartoval moje napredovanie. Pracovný pohovor som zvládol a pozíciu som získal.

Martin Pančo

Martin Pančo

(absolvent FCE kurzu)

U Peťa som absolvoval prípravu na FCE. Celý kurz môžem hodnotiť jedine pozitívne - na hodinách bola vždy uvoľnená, priateľská atmosféra. Peťo vždy ochotne a s úsmevom so všetkým poradil a nikdy sa mi nestalo, že by mi akúkoľvek nejasnosť nevedel jednoducho a chápateľne vysvetliť. Ochota pomôcť aj mimo zaplatených hodín bola uňho samozrejmá. Vie čo robí a robí to rád a s úsmevom. Jednoznačne odporúčam.

Lukáš Nagy

Lukáš Nagy

(absolvent FCE kurzu)

Absolvujem kurz FCE už asi druhý rok a je pravda, že čas je relatívny pojem - s pánom učiteľom Peťom mi to ubehlo ako nič a stále mám chuť sa učiť. Spôsob, akým sa s ním učím angličtinu je skutočne jedinečný. Nie len teória ale samozrejme aj prax a hlavne tak sa to dá najlepšie naučiť. Zvládam aj tie vyzývavejšie úlohy a postupujem vyššie vďaka tomu, že presne vie ako máme postupovať, lebo preferuje individuálny prístup. Tak sa vzdelávam najefektívnejšie, nie je to ako v škole, že sme len dav, ale plno sa venuje mne ale aj väčšine plnej chuti učiť sa angličtinu. Vďaka tomu viem svoje vedomosti overiť a preniesť aj do praxe neuveriteľne ľahko a zábavne a vďaka Peťovi nestráca carpe diem význam.

Michal Antala

Michal Antala

(absolvent FCE kurzu)

Ako začať... Volám sa Michal, mám 21 rokov a momentálne sa už druhý rok nachádzam v Škótsku, presnejšie v hlavnom meste Edinburghu. Ako bývalý študent Gymnázia v Partizánskom som absolvoval kurz prípravy na FCE (šk.rok 2012/2013) s Petrom Flakom a bol som veľmi spokojný. Kurz ma dostatočne pripravil na testy , na ktorých som dosiahol známku B. Po úspešnom ukončení testov som obdržal certifikát, ktorý mi nielen niesmierne pomohol v maturitnom ročníku (náhrada za maturitnú skúšku v anglickom jazyku), ale mi otvoril viacero možností. Okrem toho som zažil fajn rok s príjemnými ľuďmi a som si viac ako istý, že máme naň všetci nezabudnuteľné spomienky. Taktiež verím, že všetkým úspešným absolventom je certifikát viac ako užitočný. Tak do toho!

Mirka Dunárová

Mirka Dunárová

(absolventka FCE kurzu)

Tento kurz bol jednoznačne najlepšou cestou nielen k zlepšeniu sa v angličtine, ale aj k úspešnému absolvovaniu FCE. Samotná príprava na certifikát bola intenzívna, dostávali sme veľa materiálov nielen z jednej knihy, čo považujem za veľké pozitívum. Na hodinách sme komunikovali po anglicky takmer stále, na rozdiel od školských hodín, taktiež sme na každej hodine robili cvičenia na listening, ktoré mi veľmi pomohli okrem FCE aj k maturite. Nikdy som nemala pocit stresu, pretože hodiny prebiehali naozaj v priateľskej atmosfére, dokonca sme občas hrali rôzne hry po anglicky, ktoré nás donútili myslieť ako native speaker. Tento kurz úprimne odporúčam nielen tým, ktorý sa chcú naučiť, resp. zdokonaliť sa v angličtine, ale aj tým, ktorý ešte motiváciu nenašli, tu ste na správnom mieste.

Veronika Klimková

Veronika Klimková

(absolventka kurzu)

Pokiaľ hľadáš možnosť, ako zlepšiť svoje jazykové znalosti z angličtiny, si na správnom mieste. Patrila som k študentom, ktorí si uvedomovali, že dnes to bez angličtiny nejde a keďže na strednej skole hodiny nemali dobrú úroveň a nespĺňali moje očakávania, prihlásila som sa sem. Výsledok? Skvelo strávený čas v príjemnom kolektíve, nové znalosti, nadobudnuté sebavedomie pri komunikácii v cudzom jazyku a certifikát s výborným výsledkom. Pokiaľ máš i ty vyššie ambície, jednoznačne hodiny s Petrom Flakom odporúčam. Máš možnosť nielen obehnúť, či zopakovať si to, čo sa v škole nestihlo, alebo si sám zabudol, ale aj naučiť sa omnoho viac než tvoji rovesníci a potom v škole, na maturite, či v bežnom živote excelovať Nenechaj sa odradiť domácimi úlohami a množstvom poskytnutých materiálov, ber to tak, že budeš obklopený angličtinou do takej miery, že sa toho na teba určite i veľa "nalepí" Takže, neváhaj a rozhodne sa prihlás už dnes!

Zuzka Hlavačková

Zuzka Hlavačková

(absolventka FCE a CAE kurzu)

Počas svojho štúdia angličtiny som u Petra Flaka navštevovala prípravné kurzy na certifikáty FCE a CAE, ktoré som následne úspešne absolvovala. Peter je výborný, energický a skúsený učiteľ. V skupine vždy udržoval príjemnú a uvoľnenú atmosféru, no zároveň svižné tempo v preberaní novej látky. Počas kurzu nám poskytoval veľké množstvo materiálov na doma, ktoré obratom opravoval, čo mi značne pomohlo hlavne pri precvičovaní readingu a writingu. Ako mimoriadne plus taktiež vnímam časté precvičovanie speakingu, z ktorého som pred absolvovaním kurzu mala (ako väčšina študentov) veľký strach a trému. Príprava na certifikát bola pre mňa v oboch prípadoch viac ako prínosná a Petrove kurzy vrelo doporučujem každému, kto má záujem zlepšiť svoju úroveň angličtiny.

Adriána Valášová

Adriána Valášková

(absolventka kurzu FCE A CAE)

Po absolvovaní prípravných kurzov FCE a CAE, môžem tieto kurzy vrelo odporučiť, nakoľko mi veľmi pomohli zlepšiť sa v angličtine vo všetkých smeroch. Na kurze sme boli väčšinou po skupinkách cca 5 ľudí, vďaka čomu sa nám Peter venoval každému jednému aj individuálne. Pomocou týchto kurzov som učenie angličtiny začala brať ako zábavu, nie ako trest, čo značilo aj to, že som na kurz prichádzala a vždy aj odchádzala s úsmevom na tvári, no samozrejme aj s novými vedomosťami.

Igor Súlovský

Igor Súlovský

(absolvent FCE a CAE kurzu)

Mal som možnosť u Peťa absolvovať FCE a aj CAE kurz, v priebehu 3 rokov sa úroveň mojej angličtiny sa zvýšila mnohonásobne a neviem si bez nej teraz predstaviť žiť. Peťo je jeden z najlepších učiteľov akých som kedy stretol a možno aj vďaka nemu si angličtinu zamilujete, hodiny vždy boli nabité energiou a nestalo sa mi, že by som sa na jedej z nich nudil.

Nina Zorvanová

Nina Zorvanová

(absolventka kurzu FCE, CAE)

Tak, kde začať? Najsámprv asi spomeniem, že angličtina bola pre mňa na ZŠ pekne povedané hororom všetkých hororov. Či to bolo spôsobené mnou alebo Mrs teacher, o tom sa dá už len polemizovať, pretože tieto časy sú našťastie dávno za mnou...

Prečítať viac
Nikoleta Machálková

Nikoleta Machálková

(absolventka maturitného a PET kurzu)

Ako úspešná absolventka jazykového kurzu z Anglického jazyka, chcem povedať "len" toľko - NEVÁHAJTE! Stojí to za tie peniaze, aj za ten čas, nervy a úsilie. Možno si poviete, kde na to vezmete peniaze. Len toľko vám k tomu poviem, ja osobne som víkendy a piatky po škole drela...

Prečítať viac